Xiaomi Mi WiFi Router 3G

Xiaomi Mi WiFi Router 3G to dwupasmowy router, który oferuje bardzo dobre prędkości i zasięg. Jest łatwy w konfiguracji i użyciu i ma kilka wspaniałych funkcji. Ruter okazał się tak dobry i atrakcyjny cenowo, że szybko zniknął ze sklepowych półek. Obecnie do dostania jest m.in. przez Aliexpress.

Ogólnie rzecz biorąc, Xiaomi Mi WiFi Router 3G to dobry wybór dla tych, którzy szukają w miarę niedrogiego i łatwego w użyciu routera, ale jednocześnie cenią sobie zasięg, wydajność i możliwości konfiguracji. Obecność portu USB daje możliwość konfiguracji dysku sieciowego jako serwera plików albo podłączenia drukarki i wydruki przez WiFi.

Budowa i konfiguracja

Ruter Xiaomi 3G ma elegancki i nowoczesny design, który będzie wyglądał świetnie w każdym domu. Jest bardzo łatwy w konfiguracji i użyciu, dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi. Router wyposażony jest w cztery potężne anteny o dużym wzmocnieniu, które zapewniają dobre prędkości i zasięg.

Xiaomi Router 3G posiada minimalistyczny, ale stylowy design, który będzie wyglądał świetnie w każdym domu. Jest dostępny w kolorze czarnym lub białym i ma wymiary 12 x 12 x 4 cm. Waży zaledwie 250 gramów. Router posiada jeden port WAN i dwa porty LAN, z których każdy umożliwia transfer z prędkością do 1Gbps. Posiada również port USB 3.0 do podłączenia zewnętrznych urządzeń pamięci masowej lub drukarek. Wreszcie, router zawiera 128MB pamięci ROM i jest zasilany przez procesor 650MHz

Obecnie ten model dostępny jest praktycznie tylko w wersji chińskiej. Jednak w samej aukcji znajdziesz dokładny opis jak łatwo przejść na język angielski albo samodzielnie zmodyfikować oprogramowanie na OpenWRT lub Gargoyle, zyskując niesamowitą możliwość szczegółowej konfiguracji rutera.

Funkcje i wydajność

Ruter Xiaomi Mi WiFi 3G oferuje dobre prędkości i zasięg. Wykorzystuje dwa pasma (2,4GHz i 5GHz) dla lepszej wydajności. Router jest również wyposażony w 256MB pamięci ROM, która jest dwukrotnie większa niż w większości routerów. Można porównać go do modeli Xiaomi Router 3G v2 2019 w nowej wersji czy Xiaomi Router 4. Oba modele są pozbawione portu USB oraz mają jedynie 128MB pamięci ROM.

Jedną z wielkich funkcji Xiaomi Mi WiFi Router 3G jest port USB 3.0. Pozwala to na podłączenie zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, takiego jak dysk flash USB lub dysk twardy, i wykorzystanie go jako dodatkowego miejsca do przechowywania danych w sieci. Jest to świetna funkcja, jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania plików lub jeśli chcesz wykonać kopię zapasową danych. Możesz również podłączyć swoją drukarkę do sieci.

Pod względem wydajności, ruter Mi WiFi 3G nie zawodzi. Dzięki wsparciu dla standardów 802.11ac Wi-Fi, jest w stanie osiągnąć prędkość do 167Mbps. Cztery anteny dookólne zapewniają zasięg na obszarze do 150 metrów kwadratowych, dzięki czemu jest idealny dla małych i średnich domów. Router posiada również szereg wbudowanych funkcji bezpieczeństwa, w tym system wykrywania włamań i zaporę sieciową.

Łatwość użytkowania

Jedną z najlepszych rzeczy w Mi WiFi Router 3G jest to, jak łatwo jest go skonfigurować i używać. Router jest wyposażony we własną aplikację towarzyszącą, która przeprowadza użytkownika przez cały proces konfiguracji – nie trzeba się obijać o zagmatwane menu ustawień! Po uruchomieniu, aplikacja zapewnia szczegółowy wgląd w wykorzystanie sieci i pozwala łatwo kontrolować, które urządzenia mają dostęp do sieci. Mamy też opcję samodzielnej wymiany oprogramowania na wspomniane OpenWRT lub Gargoyle. Nie jest to skomplikowane, ale wymaga chwilę czasu. Proces jest szczegółowo opisywany w internecie.

Cena

W cenie zaledwie około 59,99 USD, Xiaomi Router 3G jest jedną z najbardziej przystępnych opcji na rynku – i jest to z pewnością jeden z najlepszych routerów z najlepszym stosunkiem jakości do ceny dostępnych obecnie.

Obecnie ruter Xiaomi 3G w starej wersji z portem USB i lepszymi parametrami jest dostępny tylko przez Aliexpress – TUTAJ.

Wnioski

Jeśli szukasz szybkiego, niezawodnego i niedrogiego routera, wybierz Mi WiFi Router 3G firmy Xiaomi. Szybki, wydajny, z dużym zasięgiem i dużymi możliwościami konfiguracji. Ten router ma wszystko, czego potrzebujesz – i więcej!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *